KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502060
nr 1450 2060
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, daterad 78, Djurgårdsbrunn. Olja på duk, 62x75, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:40:48
21/2 19:26:06
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg